Pomoc
Poniżej znajduje się lista najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Konto

Jakie mogę mieć konto?

Rodzaj konta zależy od jego pojemności. Możesz wybrać konto o następującej pojemności:
4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1024 GB.
Jeżeli masz potrzeby, które nie mieszczą się w standardowej ofercie - napisz do nas, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.
Pojemność konta determinuje, na ilu stanowiskach będzie można korzystać z aplikacji. Szczegóły w cenniku.

Po zarejestrowaniu masz prawo do aktywowania darmowego konta o pojemności 4 GB, które w łatwy sposób możesz zwiększyć do 6 GB. Jest to konto, które pozwoli Ci sprawdzić, czy nasza usługa spełnia Twoje oczekiwania. Konto darmowe możesz wypróbować na komputerach z systemem Windows oraz na smartfonach z systemem iPhone lub Android. Jeśli chcesz, aby Twoja firma korzystała z usługi musisz wykupić konto.

Jak mam się zarejestrować?

Aby zarejestrować się w Storino, musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej, dochowując starań i podając rzetelne dane uwzględniające Twój adres e-mail, który będzie jednocześnie Twoim loginem do konta.

Co zrobić, jeśli nie możesz się zalogować ?

Istnieje możliwość, że twoje konto wygasło. Zresetuj hasło.

Co zrobić, jeśli zapomniałem hasła?

Jeśli zapomniałeś hasła, skorzystaj z funkcji odzyskiwania hasła, dzięki której będziesz mógł ustanowić nowe hasło dla swojego konta.

A co, jeśli chcę usunąć konto?

Będzie nam wtedy bardzo przykro! Jeżeli chcesz usunąć konto Storino.pl, zaloguj się do serwisu korzystając z konta, które chcesz usunąć, a następnie skorzystaj z formularza, aby usunąć to konto.

end faq

Aplikacja Storino

Jak zainstalować program Storino?

Wystarczy abyś na głównej stronie Storino.pl kliknął opcję w menu „Pobierz Storino”, a następnie wybrał opcję „Pobierz teraz”. Po ściągnięciu wersji instalacyjnej uruchom program, a instalator przeprowadzi Cię krok po kroku przez krótki i prosty proces instalacyjny.

Jakie systemy operacyjne obsługuje Storino?

Storino pracuje na systemie operacyjnym Windows dla komputerów osobistych, a także na smartfonach wyposażonych w system Android. Już wkrótce, dostępna będzie wersja na iOS.

Ile miejsca potrzebuję, żeby zainstalować Storino?

Aby zainstalować program, potrzebujesz ok 20 MB wolnego miejsca na dysku twardym. Oprócz miejsca przeznaczonego na program musisz zapewnić miejsce na aktywowane przez Ciebie konto o wybranej pojemności. Program poinformuje Cię, jeśli spróbujesz aktywować konto na dysku, na którym brakuje miejsca. Należy wtedy zwolnić miejsce, aby uzyskać pełną pojemność konta. Możesz również pracować na mniejszej powierzchni, ale nie wykorzystasz wtedy przysługującego Ci limitu pojemności konta.

Jak mogę zmienić ustawienia programu?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu zobaczysz aktywną ikonę [ikona] Storino w pasku zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Storino, aby rozwinąć menu, w którym znajdziesz opcję „Ustawienia”.

Skąd wiem, że program synchronizuje dane?

Program jest w trakcie synchronizacji danych, gdy ikona Storino w pasku zadań wskazuje na trwającą komunikację z serwerem – zamiast chmurki pojawiają się obracające strzałki.

Skąd wiem, jaką aktualnie operację wykonuje program?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Storino, aby rozwinąć menu, w którym znajdziesz opcję „Transfery”. Po wybraniu opcji otworzy się okno dialogowe, w którym możesz prześledzić aktualnie wykonywane operacje.

end faq

Udostępnianie

Jak udostępnić innemu użytkownikowi katalog?

Aby udostępnić dane innemu użytkownikowi, musisz je umieścić w katalogu „Sky Moje Dokumenty”. Możesz udostępnić tylko dane znajdujące się w jednym z podkatalogów „Sky Moje Dokumenty”. Nie udostępnisz tym samym pojedynczych plików z wybranego katalogu. Możesz skopiować/przenieść do „Sky Moje Dokumenty” wybrany katalog, który chcesz udostępnić, bądź utworzyć nowy podkatalog i skopiować/przenieść do niego dane. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Storino, aby rozwinąć menu, w którym znajdziesz opcję „Udostępnianie”. Następnie wybierz katalog, który chcesz udostępnić i kliknij przycisk „Udostępnij”. Pojawi się okno dialogowe, w którym należy wpisać adres e-mail użytkownika Storino, któremu chcesz udostępnić katalog i kliknąć „Akceptuj”. Uwaga: osoba, której udostępniasz swoje dokumenty, musi być także użytkownikiem Storino!

Jak przestać udostępniać swoje zasoby?

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Storino, aby rozwinąć menu, w którym znajdziesz opcję „Udostępnianie”. Następnie wybierz katalog, który udostępniasz i kliknij przycisk „Zmień”. Pojawi się okno dialogowe, z którego możesz usunąć użytkownika, któremu udostępniasz wybrany katalog.

Czy potrzebne jest dodatkowe miejsce na udostępnianie?

Tak. Jeśli chcesz udostępnić dane innemu użytkownikowi, a on nie posiada wystarczająco miejsca na dysku, zostanie poinformowany o tym przez program. Nie ma to żadnego wpływu na Twoje dane.

end faq

Bezpieczeństwo

Czy moje dane są bezpieczne?

Tak. Twoje dane składowane są w Twojej chmurze w postaci zaszyfrowanej (AES-256), a odkodowanie ich przekracza możliwości obecnych superkomputerów.
Zapoznaj się z informacją na temat bezpieczeństwa w Storino.

Czy przesyłanie danych jest bezpieczne?

Tak. Transfer danych odbywa się po szyfrowanym kanale SSL, którego bezpieczeństwo w Storino zostało certyfikowane przez agencje Verisign oraz Thawte.

Czy udostępnianie stwarza ryzyko utraty danych?

Nie. Użytkownik, któremu udostępniasz dane, nie ma możliwości ingerencji w Twoje dane. Może on jedynie operować na swojej kopii danych, które zostały mu przez Ciebie udostępnione.

end faq

System premiowy

Jak z tego skorzystać?

Każdy użytkownik może uczestniczyć w atrakcyjnym systemie premiowym pozwalającym na darmowe zwiększenie pojemności swojego konta. System działa poprzez wysłanie przez Ciebie maila z linkiem aktywacyjnym do innego użytkownika, który jeszcze nie zarejestrował się w Storino.pl. Możesz tego dokonać logując się na Storino.pl i klikając opcję „Zaproś znajomego”. Jeśli użytkownik za pośrednictwem otrzymanego linka aktywuje konto Storino i wykupi abonament, uzyskasz premię w postaci 500 MB powierzchni. Użytkownik, który skorzysta z Twojego polecenia, również otrzyma premię. Premia dla nowego użytkownika również wynosi 500 MB powierzchni. Nowy użytkownik może na takich samych zasadach polecić Storino innym użytkownikom w ramach systemu premiowego.
Każdy użytkownik może wzbogacić się o 2 GB gratisowej powierzchni dzięki poleceniom.

Czy system premiowy działa na darmowym koncie?

Tak. Na darmowym koncie możesz dzięki poleceniom zwiększyć swoją powierzchnię aż do 6 GB.

Ile mogę uzyskać premii?

Możesz uzyskać maksymalnie do 2 GB dodatkowej powierzchni oprócz podstawowej powierzchni własnego konta. Premię uzyskujesz w dwóch przypadkach:

  1. jeśli jeszcze nie korzystasz z usługi i inny użytkownik poleci Tobie Storino, a Ty skorzystasz z polecenia otrzymasz premię w wysokości 500 MB powierzchni.
  2. jeśli jesteś już użytkownikiem Storino i posiadasz aktywne konto, możesz polecić usługę użytkownikom, którzy jeszcze z niej nie korzystają. Jeśli nowy użytkownik wykupi abonament z Twojego polecenia, otrzymasz premię 500 MB powierzchni. W sumie możesz otrzymać aż do 2 GB dodatkowej powierzchni w ramach systemu poleceń.

end faq

Esencja Storino

Jakie korzyści daje mi Storino?

Dzięki naszemu oprogramowaniu możesz wyeliminować niewygodne przenoszenie swoich danych pomiędzy komputerami za pomocą pendrive’a i mieć dostęp do aktualnych wersji swoich dokumentów w każdej chwili niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz. Wystarczy mieć dostęp do Internetu. Nie będziesz już musiał sprawdzać, które wersje dokumentów masz zapisane na komputerze w pracy, a które na swoim laptopie. Dzięki Storino otrzymasz również dostęp do swoich danych przez telefon korzystający z systemów iPhone oraz Android.

Storino jest krokiem naprzód w organizacji Twoich danych. Nie musisz już wysyłać plików pocztą elektroniczną. Pozbędziesz się problemów z brakiem porządku swoich danych. Zawsze będziesz mieć dostęp do aktualnej wersji, nie wysyłając e-maili. Możesz również udostępniać pliki znajomym, nie przesyłając ich przez serwery pocztowe i zachowując kontrolę nad tym komu i co udostępniasz.

Storino jest oprogramowaniem pionierskim w Polsce. Niezależne testy dowiodły, że Storino jest w Polsce nawet o 30% szybszy w synchronizacji od konkurentów.

Storino zapewnia Tobie przede wszystkim wygodę. Również w sposobach płatności za usługę. Za konto Storino możesz zapłacić drogą elektroniczną w każdy sposób: przelewem, kartą kredytową czy przez konto Paypal.
Atrakcyjny system premiowania zachęca do skorzystania Storino. Polecając Nas znajomym, możesz powiększyć konto nawet o 2 GB powierzchni za darmo.

Gdzie i jak mogę wykorzystać Storino?

Dzięki Storino możesz usprawnić proces wymiany, skutecznie zabezpieczyć oraz obniżyć koszty zarządzania dokumentami w swojej firmie lub zastosowaniach domowych. Poniżej znajdują się wybrane zastosowania Storino, które mogą być dla Ciebie interesujące:

  • Wymiana dokumentów w biurze księgowych
  • Przechowywanie plików w biurze architektonicznym
  • Wymiana plików pomiędzy studentami
  • Przechowywanie zdjęć z wakacji

end faq

 

Zaproś swoich znajomych, a za każde polecenie otrzymasz dodatkowe 500 MB za darmo! Kliknij!

Korzystamy z certyfikatu bezpieczeństwa GeoTrustProgram Storino zabezpiecza certyfikat thawteJesteśmy członkiem programu dla innowacyjnych firm Microsoft Bizspark Obsługujemy program platnosci.pl