Jak to działa?

Jak to działa

Rozpoczęcie pracy ze Storino

Korzystanie ze Storino jest bardzo proste i w niczym nie różni się od używania zwykłego folderu z danymi.

W trakcie instalacji Storino na Twoim komputerze tworzony jest specjalny folder, który stanowi obraz Twoich danych w Chmurze. Kiedy umieszczasz plik wewnątrz tego folderu, zostaje on błyskawicznie zsynchronizowany... Czytaj więcej

Rozpoczęcie pracy ze Storino

Rozpoczęcie pracy ze StorinoZapoznaj się z podstawami pracy ze Storino! Nie ma w tym nic trudnego!

Aplikacja jest włączona, kiedy w prawym dolnym rogu ekranu w zasobniku systemowym widoczna jest ikona białej chmury. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę, ukazuje się lista dostępnych opcji... Czytaj więcej

Synchronizacja plików

Rozpoczęcie pracy ze StorinoZapoznaj się z podstawami pracy ze Storino! Nie ma w tym nic trudnego

Z pewnością wiesz, jak niewygodne bywa przenoszenie plików pomiędzy różnymi komputerami. Storino rozwiązuje ten problem poprzez zastosowanie automatycznej synchronizacji plików. Korzystanie z synchronizacji jest bardzo proste. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę chmury i wybierz opcję „Otwórz folder Storino.”... Czytaj więcej

Współdzielenie

Rozpoczęcie pracy ze StorinoPodziel się swoimi plikami ze znajomymi!

Storino w bardzo prosty sposób pozwala Ci na udostępnienie swoich danych innym użytkownikom. Możesz szybko i wygodnie podzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami, dokumentami i każdym innym rodzajem plików... Czytaj więcej


Jak to działa?

To proste!

Korzystanie ze Storino jest bardzo proste i w niczym nie różni się od używania zwykłego folderu z danymi. W trakcie instalacji Storino na Twoim komputerze tworzony jest specjalny folder, który stanowi obraz Twoich danych w Chmurze. Kiedy umieszczasz plik wewnątrz tego folderu, zostaje on błyskawicznie zsynchronizowany i pojawia się na innym komputerze, z którego korzystasz, a także na komputerach Twoich znajomych, z którymi współdzielisz pliki. Pamiętaj też, że cały czas masz dostęp do swoich plików przy pomocy telefonu!

Co mogę zyskać?

Storino w wyjątkowy sposób zapewnia Ci współdzielenie, synchronizację, archiwizację, bezpieczeństwo Twoich danych. Nie musisz obawiać się o poufność Twoich plików. Zarówno transfer jak i składowanie danych są szyfrowane, zatem nikt poza Tobą nie ma do nich dostępu.

Wypróbuj Storino zupełnie za darmo! Polecając Storino znajomym, możesz zwiększyć powierzchnię swojego darmowego konta o kolejne gigabajty.


Rozpoczęcie pracy ze Storino

Aplikacja jest włączona, kiedy w prawym dolnym rogu ekranu w zasobniku systemowym widoczna jest ikona białej chmury. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę, ukazuje się lista dostępnych opcji.

Aby rozpocząć korzystanie ze Storino należy się zalogować. W oknie logowania wpisz e-mail podany w trakcie rejestracji oraz Twoje prywatne hasło.

Jeżeli chcesz możesz zapamiętać swoje hasło, aby nie wpisywać go ponownie w trakcie uruchamiania aplikacji.

Po wprowadzeniu danych wybierz przycisk „Zaloguj się”.

Po chwili potrzebnej na ustanowienie Twojego szyfrowanego połączenia procedura logowania kończy się pomyślnie i możesz rozpocząć korzystanie z aplikacji.


Synchronizacja plików

Z pewnością wiesz, jak niewygodne bywa przenoszenie plików pomiędzy różnymi komputerami. Storino rozwiązuje ten problem poprzez zastosowanie automatycznej synchronizacji plików.

Korzystanie z synchronizacji jest bardzo proste. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę chmury i wybierz opcję „Otwórz folder Storino.”

W ten sposób otwarty został folder „Sky Moje Dokumenty”. Jest to miejsce, do którego możesz kopiować pliki, które chcesz, aby zostały zsynchronizowane.

Korzystanie ze Storino w niczym się nie różni od zwykłego katalogu na dysku. Przykładowo skopiujmy do folderu „Zdjęcia” kilka nowych fotografii.

Kiedy pliki skopiują się do podkatalogu w Storino, zostaną natychmiast zsynchronizowane z Twoim kontem internetowym. Podczas synchronizacji ikona Storino zmieni się w dwie obracające się strzałki.

Jeżeli dokonujesz zmian w swoim katalogu „Sky Moje dokumenty”, możesz chwilowo przerwać synchronizację dopóki nie uznasz, że odpowiednio przygotowałeś swoje pliki. Wystarczy kliknąć kursorem myszy na ikonie Storino i wybrać opcję „Przerwij synchronizację”, a po przygotowaniu danych wybrać opcję „Wznów synchronizację”.

Aby sprawdzić przebieg aktualnie wykonywanych przez program operacji, kliknij kursorem myszy na ikonie Storino, a następnie wybierz opcję „Okno transferów”. Kiedy synchronizacja zakończy się, możesz obejrzeć swoje pliki na stronie storino.pl.

Zaloguj się do managera plików wpisując e-mail podany w trakcie rejestracji oraz Twoje prywatne hasło. Po zalogowaniu się będziesz miał dostęp do swoich plików w chmurze za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Synchronizacja w Storino jest natychmiastowa. Jedynym ograniczeniem jest szybkość Twojego łącza internetowego.


Współdzielenie

Storino w bardzo prosty sposób pozwala Ci na udostępnienie swoich danych innym użytkownikom. Możesz szybko i wygodnie podzielić się ze znajomymi swoimi zdjęciami, dokumentami i każdym innym rodzajem plików.

Udostępnić możesz jedynie katalog, który został umieszczony w „Sky Moje Dokumenty”. Przykładowo być może być to folder „Zdjęcia”, "Muzyka" lub "Filmy". Kliknij kursorem myszy na ikonie Storino i wybierz opcję „Udostępnianie”. Pojawi się okno dialogowe podzielone na dwie części.

W górnej części okna widzimy katalog „Zdjęcia”, który umieściliśmy w „Sky Moje Dokumenty”. Kliknij na ten katalog, aby go zaznaczyć, a następnie wybierz opcję „Zarządzaj”.

W oknie zarządzania folderem udostępnionym kliknij w pole „Podaj nazwę użytkownika, któremu chcesz udostępnić folder”. Teraz wprowadź adres e-mail użytkownika, któremu chcesz udostępnić folder „Zdjęcia”. Możesz wpisać wiele adresów jednocześnie, po każdym naciskając klawisz Enter. Pamiętaj, że folder możesz udostępnić tylko osobom, które są użytkownikami Storino.

Po wybraniu użytkowników, którym chcesz udostępnić folder kliknij opcję „Dodaj”, a następnie „Zamknij”. Gratulacje – właśnie udostępniłeś folder ze zdjęciami wybranym przez Ciebie osobom.

W każdej chwili możesz przestać udostępniać folder innym osobom. W tym celu wybierz z listy w górnej części okna udostępniania folder, którego nie chcesz już udostępniać i kliknij „Zarządzaj”. W oknie zarządzania folderem udostępnionym zauważysz użytkowników, którym udostępniasz wybrany folder. Wybierz użytkownika i kliknij „Usuń”, jeżeli chcesz aby użytkownik nie miał już dostępu do folderu.

Nie tylko Ty możesz współdzielić pliki z innymi osobami. Twoi znajomi mogą też zaprosić Ciebie do współdzielenia ich dokumentów. W dolnej części okna udostępniania widać foldery, które udostępnili Tobie inni użytkownicy. Jeżeli chcesz zaakceptować propozycję współdzielenia folderu lub zrezygnować z niej, wybierz interesujący Cię folder i naciśnij przycisk „Zarządzaj”. Pojawi się okno, w którym wybierz odpowiednią opcję – zaakceptuj lub odrzuć.

Wróć do góry

 

Zaproś swoich znajomych, a za każde polecenie otrzymasz dodatkowe 500 MB za darmo! Kliknij!

Korzystamy z certyfikatu bezpieczeństwa GeoTrustProgram Storino zabezpiecza certyfikat thawteJesteśmy członkiem programu dla innowacyjnych firm Microsoft Bizspark Obsługujemy program platnosci.pl